2. El Kıyafet Takas Etkinliği- Dostlarla Bir Arada:)


Sol baştan; Gülüm, Gamze ablam, ben, rüveyda yani rübük:)Birde Birgülüm var:))

Dostları olmalı insanın, 

aynen gemilerin limanları gibi zaman zaman uğrayıp
yükünü boşalttığı dalgalar dininceye kadar beklediğin koynunda


Sonra açık denizlere uğurlamalı seni, geri döneceğin günü bekleme umuduylabazan rüzgara o açmalı yelkenini


yanağına konan bir öpücüğün coşkusuyla

halatlarını çözmeli seni çok ama çok özlemeli

Dostları olmalı insanın, 


ermiş, bilge hayatı ezbere okuyabilen düşünmediklerini düşündüren

seni bir cambaz ipinde güvenle tutabilen, gerektiğinde senin için ateşi yutabilen.


yolunu ışıtan ustan olmalı, 


şekillendirmeyi öğretmeli hayatın çömleğini

sana vermeli soğuk bir kış gününde

üzerindeki tek gömleğini

Ben her sene Madame Savon olarak, bir etkinlik yapmayı çok istiyorum. Hem insanların bir arada kaynaşarak tanışması  hemde güzel bir gün geçirebilmeleri  adına. Tüm dostlarımın  ve sevdiklerimin bir arada olduğu etkinlikler yapmak istiyorum. Hem faydalı hemde bir işe yarar olsun, ses getirsin amaçlı olmasını dileyerek, öncelikle, 2. el kıyafet takası etkinliği düzenledik. Çok keyifli, çok katılımlı, çok güzel geçen etkinliğimizin devamı olacak mutlaka takipte kalın,  
Etkinliğin detaylarını anlatacak olursam. Evinizde kullanmadığınız eşyaları, etkinlik alanına teslim edip, ne kadar eşya teslim ettiyseniz o oranda takas kuponu alıyorsunuz. Elinizdeki kuponla içerden istediğiniz ürünü almakta serbestsiniz. Getirdiğiniz ürünler mutlaka teniz, ütülü ve paketli olması önem arz eder. Bu şekilde kullanmadığınız ürünleri teslim edip, yerine işinize yarayacak ürünleri alabiliyorsunuz, atma ver mantığı güderek,  fazla israfı, fazla alışverişi, ihtiyacımız olmayan eşyaları almayı bu şekilde  önlemiş oluyoruz. 
Böyle etkinliklerde sponsor olarak,  yiyecek içecekle ilgili firmalar bizleri çok destekliyor. Sağ olsunlar star tv'de bizi o gün çok destekledi. Yanımızda oldukları için buradan teşekkür ediyoruz kendilerine http://www.startv.com.tr/

DOSTLARIM HAKKINDA  

 Hayat  güzel dostlar biriktirmem için her zaman yanımda, he zaman benden yana oldu. Hayat'la ben içiçe, yaşam sevgisiyle dopdolu, dostlarımın var olduğunu bilmek, sevmek ve sevilmek inanılmaz güzel. İnsan dostuyla bir araya geldiği zaman çocuklar gibi şen, hiç olmadığı kadar rahat, dostun bir nevi senin yansıman, hatalarında ve başarılarında hep yanında. Dostluk bambaşka birşey, çocuk gibi, emek istiyor, sevgi istiyor, ilgi alaka istiyor, özen istiyor, dürüstlük ve empati. 
Benim her zaman çok sevdiğim dostlarım şimdi burada adını unuttuğum çok özel arkadaşlıklarım. Hepsine minnetarım, güzel şeyler yaşattıkları için, yanımda oldukları için, beni ben olarak, deli dou çılgın yanımı severek, bu hayat serenomisinde bana eşlik ettikleri için. 
 Çocukluk arkadaşları bir insanın hayatında en önemlidir.  Ne kadar büyürseniz büyüyün, her zaman çocukken olduğunuz yerdedir sohbetiniz, çılgınlıklarınız, hoyratlığınız, haylazlığınız, yaramazlığınız vede şirinliğiniz. Nezahatım, Seyhanım kardeşlik  bağımın güçlü olduğu dostlarım benim. Kardeş gibi büyüdük üçümüzde. Nezom asi, ve vakur, Seyhanım'sa hep ele avuca sığmaz, hayat dolu bir kızdı.   Her zaman yanımda olup  her zaman dost olduklarını bana hep hissettirdiler. Gizli bir el gibi gizli bir dua gibi hep hissettim  yanımda olduklarını ve bana yoldaş olduklarını bilerek.

Daha sonra, hayatıma ilkokul arkadaşım Nurcan ve Gülhanım  girdi. Candır candan öte ikisi de , sanki kardeş gibiler, öğrenim hayatımda Gülhan hep idolüm olmuştur. Matematik dehası olarak adlandırdığım Gülhan'ımın bende yeri ayrıdır. 

 Lise yıllarında Tülay Sevim'mim  can yoldaşım akıl daşım sırdaşım oldu, güzeller güzeli Tülayım hep havalı, hep asi, hep çılgın'dı. Şimdiler ise çok güzel bir aileye sahip dostum Amerika'da yaşıyor, hayatı mutlulukla geçsin, hep mutlu olsun benim canım sevgili dostum. 
 Yasemin  Arslan'la  gençliğimin  en güzel, en maceralı,  en vurdumduymaz zamanlarını geçirdim. Cebimizdeki son kuruşuna kadar harcayıp, Taksim yollarını arşınlayıp, deliler gibi içip deliler gibi eğlendiğim dostuma bir selam olsun bu yazım. 
Derken; Adana'dan Hatice ile tanıştım; onunla  olgunluğun erdemlerini keşfedip, tasavvuf deryasını inceleyip , hayata bakış açımı değiştirdim. Kendimi buldum, kendimi dinledim, kendimi sevdim onunla, gerçekten vefalı bir dost kendisi, gerçekten çok şanslıyım. 

Ve sonra tabi ki de Birgül'üm çiçeğim, nazlı bademim, ruh ikizim  geldi hayatıma, çok sevdiğim, çok değer verdiğim, saygı duyduğum benimle , fikirden öte, kafadan öte delilikten öte:)) dostum benim. Umarım uzun yıllar bir arada oluruz ve hiç ayrılmayız.

Birde benim iş arkadaşlarım vardır ki; onların yeri de çok ayrı bambaşkadır benim nazarımda, Gül Tulun derler adına;  Onu tanıyıp ta sevmeyecek insan mümkün değil, çok çalışkan, özverili, hayata tutunma çabasını takdir ettiğim, kendimden bile akıllı gördüğüm, en ufak konularda bile ona danıştığım bu arkadaşım benim için bambaşkadır. Sesini duymak, konuşmak, görüşmek bambaşka bir tat ve lezzettir benim için.  Diğer bir dostum  ise; şimdilerde yeni tanıştığım Nazan Kılıç:)) Onu hiç bir kulvara koyamıyorum, o anlatılmaz yaşanır dedikleri bu olsa gerek, her şeyine hayranım onun ve gerçekten çok seviyorum onu, çalışkan, azimli, iş bitirici, soğukkanlı olan bu arkadaşım herkesin  tanıyıp ta dost  olmak için can atacağı birisi.  Onunla her şeyi  yapabilir, her yere gidebilir, hatta dünyayı fethedebilirsiniz.

Bu iki arkadaşım'da iş konusunda, en çok güvendiğim insanlar, iş, proje, iş bitiricilik ve hem kendine hemde evrene faydalı olmak anlamında:) 
Birde benim kamera arkası gizli bir dostum vardır ki, hayali cihana değer:)) Hatice Sümbülüm, hem iyi hemde kötü gün dostum, sığınağım, akıl hocam, gururlandığım, kendisinden ve ruh k halinden esinlendiğim,  çok çalışkan ve  güçlü kadın dostum:))

Benim dostlarım ve değer verdiklerim bir kere gönlüme girmişse artık oradan çıkmaları çok  ama çok zordur. 


Tek dileğim, hep mutlu olsunlar, sonsuza dek, masallardaki gibi, rüyalardaki gibi özel ve sonsuz olarak...
Kardeş bambaşka birşey, belki de en hakiki dost insanın hayatında; Evlat neyse, bence kardeş'de öyle birşey, daha fazla duygusallaşmadan, hadi kalın sağlıcakla:)))


                                     
Star tv'de bizimleydi, çok teşekkür ediyoruz kendisine;http://www.startv.com.tr/

YENİ YAPILACAK ETKİNLİK LİSTESİ

 *Takas etkinliği

*At biniciliği etkinliği

*Turşu kurma workshop etkinliği

*Yoga ve Meditasyon etkinliği

*Ekşi mayalı ekmek yapımı atölyesi

*Günübirlik gezi etkinliği

*Pazarlama seminer etkinliği

*Yöresel işler etkinliği

*El sanatları etkinliği

*Blogger buluşma etkinliği

*Kahvaltı Proğramı

Yorum Gönder

Rüzgarlar ve Işıklar Şehri Bakü… Yoldayız-1.GÜN BAKÜ

Selam, aybalam dostlar ; Azerbaycan tatilimizi ve gezi izlenimlerimizi yazdığım bu yayınımıza hoşgeldiniz:) Paldır küldür karar ver...

Günün Resmi

Günün Resmi
Amerika Hayalim